Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahuje v sídle Krajské zdravotní v Ústí nad Labem. ČTK zásah policie potvrdila mluvčí společnosti Petra Roubíčková. Kriminalisté zasahují v budově ředitelství. Policisté v této souvislosti zadrželi ředitele Krajské zdravotní Petra Malého a obchodního náměstka Pavla Vorala, uvedl server Seznam Zprávy.

Krajská zdravotní sdružuje sedm nemocnic v Ústeckém kraji, vlastníkem je krajská samospráva. „V budově ředitelství zasahuje policie. Poskytujeme součinnost. Další informace nemohu sdělit,“ uvedla Roubíčková. „Mohu pouze uvést, že náš útvar (NCOZ) dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Více informací zatím poskytovat nebudeme,“ řekl ČTK mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej.

Server Seznam Zprávy uvedl, že zásah začal v pondělí po půlnoci, napsal, že u čtyř zdrojů obeznámených s průběhem vyšetřování ověřil zadržení ředitele a jeho náměstka. Pavel Voral je pověřen řízením obchodního úseku, uvádí KZ na webu. Podle informací České televize zasahuje policie v KZ kvůli podezření z manipulace se zakázkami.

Budova ředitelství stojí naproti areálu Masarykovy nemocnice, kde byla na dnešek naplánovaná tisková konference k představení projektu ambulantní sítě primární péče. Roubíčková ČTK řekla, že akce bude zřejmě zrušena.

Společnost zaměstnává 8500 lidí. Patří mezi největší poskytovatele zdravotní péče v České republice. Ředitelem KZ je Malý, předsedou představenstva Ondřej Štěrba.

(ČTK)

19.2.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv