Novou magnetickou rezonanci bude mít Nemocnice Kyjov. Novinářům to včera v Kyjově při návštěvě ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka řekl jihomoravský hejtman Michal Hašek (oba ČSSD). Vybudování vhodných prostor a pořízení přístroje bude stát téměř 35 milionů korun, uvedla ředitelka nemocnice Danuše Křiváková. Přístroj začne fungovat za rok. Kyjov bude druhou krajskou nemocnicí v Jihomoravském kraji, která bude zařízením disponovat. Kromě fakultních nemocnic ji má jako jediné Znojmo.

„O magnetickou rezonanci jsme usilovali už delší dobu. V Brně jsou totiž čekací lhůty až tři měsíce, což je pro pacienty dlouho. Lékaři potom volí náhradní způsob, který ubírá kvalitě zdravotní péče,“ řekla Křiváková. Nemocnice je přitom spádovou oblastí pro 180.000 lidí.

Magnetická rezonance by měla pracovat od rána do večera ve dvousměnném provozu. „Z Olomouce jsme získali erudovaného pracovníka a budeme pracovat na dalším proškolení zaměstnanců. V naší nemocnici je spousta oborů, které by mohly magnetickou rezonanci využívat,“ poznamenala Křiváková.

Samotný přístroj bude stát 25 milionů, zbytek poslouží na stavební úpravy vhodných prostor. „Magnetická rezonance bude umístěná poblíž chirurgického pavilonu na bývalém kožním oddělení. V blízkosti bude rentgen a urgentní příjem,“ uvedla ředitelka.

Náklady na pořízení uhradí nemocnice s přispěním kraje. „Nemocnice si magnetickou rezonanci zaslouží kvůli širokému spektru poskytované péče. Zároveň je její umístění vhodné vzhledem k jediné krajské rezonanci ve Znojmě a rezonancích ve státních nemocnicích v Brně. Do Kyjova budou jezdit pacienti z Hodonínska, Břeclavska, Vyškovska i ze Zlínského kraje,“ uvedl Hašek. Podle něj by měla být rezonance v Kyjově do roka v provozu.

9.10.2014

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv