Ve Švandově divadle v Praze dnes začíná série pravidelných nedělních dětských představení spolku Loutky v nemocnici. Odpoledne pro děti v prostorách divadla nabídne pohádková představení, příběhy a písničky.

Loutky/ilustrační foto

Zájemci mohou vidět pohádky O Budulínkovi, O zlaté rybce, O třech prasátkách, O princezně Zubejdě, Tam, kde žijí divočiny a další. Dále se děti mohou těšit na výtvarné dílny, kde budou vyrábět loutky, malovat a vystřihovat. Chybět nebudou ani pohybové dílny, kde si mohou zařádit, a hudební dílny, ve kterých si společně zahrají na různé nástroje. Odpoledne vyvrcholí koncertem Loutkobandu a dětskou tančírnou.

Na květen a červen jsou pak připravena představení našich dalších pohádek.

Loutky v nemocnici již 11 let navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a léčebnách po celé republice. Věnují se práci na poli dramaterapie a rozvíjí spektrum aktivit v oblasti psychosociální péče. Při svých návštěvách hrají loutková představení a zpívají písničky. Každý rok svůj repertoár rozšiřují o nové příběhy, které jim umožní rozdávat smích v místech, kde ho běžně moc není. O svá představení se v roce 2016 dělí i s diváky Švandova divadla na Smíchově.

Ke kmenovým členům sdružení patří Marka Míková, Antonín Novotný, Hana Grančičová, Jaromír Palme Fumas, Marie Dušková a další. Sdružení dále spolupracuje s dalšími loutkoherci, pedagogy, muzikanty a artterapeuty.

Při svých aktivitách se snaží systematicky spolupracovat také s lékaři, nemocničním personálem i rodiči dětských pacientů. V letošním roce Loutky v nemocnici díky podpoře dárců chystají rekordní počet více než 400 návštěv nemocnic a léčeben.

Mimo návštěv hospitalizovaných dětí v Praze a v Brně, pravidelně Loutky v nemocnici pomáhají i v Olomouci, Ostravě, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Plzni, Českém Krumlově a dalších více než dvaceti místech po celé republice.

24.4.2016

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv