Fakultní nemocnice Brno v červnu dokončila přístavbu dětského onkologického centra a zahájila zkušební provoz nové magnetické rezonance. Přístroj umístěný v areálu Dětské nemocnice v Černopolní ulici má zvýšit úroveň diagnostiky a zkrátit čekací lhůty. Novinářům to dnes řekl ředitel fakultní nemocnice Roman Kraus.
Dětský úsměv/ilustrační foto

Přístavba si vyžádala investici 25,2 milionu korun. Přístroj nemocnice pořídila za 37,4 milionu.

Dětští pacienti museli doteď na vyšetření čekat i několik týdnů, nový přístroj lhůty zkrátí. Zároveň přispěje k podrobnějšímu vyšetření například centrální nervové soustavy nebo prenatálního vývoje.

„Nový 1,5teslový přístroj má možnosti velmi krátkých a přitom kvalitních, odrušených sekvencí, čímž se zkrátí a zkvalitní vyšetření,“ uvedla přednostka Kliniky dětské radiologie Jarmila Skotáková.

Doteď byl v Dětské nemocnici jeden přístroj magnetické rezonance. Pro podrobnější diagnostiku se muselo dojíždět do hlavního areálu Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích. Dosavadní přístroj o nižším výkonu zůstane Dětské nemocnici i nadále, bude v provozu pro speciální účely.

Magnetická rezonance se v Dětské nemocnici používá k diagnostice epileptických, onkologických i dalších pacientů. Umožňuje také vyšetření srdce a břišní dutiny, jater a ledvin.

21.7.2016

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv