Milovníci jógy si dnes po celém světě připomínají mezinárodní den tohoto starého indického cvičení. Slaví se teprve podruhé, OSN vyhlásila Mezinárodní den jógy v listopadu 2014. Akce spojené se stále populárnějším cvičením se konají po celé České republice.
Zdraví člověka/ilustrační foto

Zájemci si budou moci Pozdrav slunci zacvičit například v Praze na Karlově náměstí, kde od 15:00 začne první z šesti bloků cvičení. Mezi jednotlivými lekcemi bude čas i na debatu o józe. Většina center pořádá v tyto dny lekce jógy zdarma, účastníci si mohou vyzkoušet přínos jógy pro zdraví a harmonii těla, mysli a duše.

Tento den se bude mimo jiné cvičením a diskusí oslavovat i na indickém velvyslanectví v Praze, kde ze záznamu pozdraví milovníky jógy indický premiér Naréndra Módí.

Loni při prvním dni jógy ohýbali svá těla do nejroztodivnějších tvarů miliony lidí po celém světě. Centrální ulice indického hlavního města Dillí se vůbec poprvé změnily v masové cvičiště, na němž se své zálibě oddávaly desetitisíce školáků a studentů, úředníků, žen v domácnosti, vojáků a dalších lidí včetně ministerského předsedy Módího či zahraničních diplomatů.

21.6.2016

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv