Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se silně opřel do vedení Ústeckého kraje. Reagoval tak na oznámení, že Lužická nemocnice v Rumburku od počátku února omezuje provoz některých oddělení. Tím je podle něj ohrožena dostupnost péče pro cca 50 tisíc lidí ve Šluknovském výběžku.

Nemocnice/ilustrační foto

„Před půl rokem jsme s panem premiérem podnikli řadu kroků za záchranu nemocnice. Se zdravotními pojišťovnami jsme pro ni domluvili nadstandardní úhrady, abychom jí pomohli z finančních problémů. To se povedlo. Na základě toho nám Ústecký kraj deklaroval, že nemocnici převezme… Z médií se dozvídáme, že nemocnice od února přerušila provoz oddělení akutní lůžkové péče v interně a chirurgii a kraj je nečinný… Nechápu, jak to mohou krajští politici dopustit,“ uvedl ministr Vojtěch na svém profilu na Facebooku.

Obrátil se přímo dopisem na ústeckého hejtmana Bubeníčka: „Očekávám, že Krajská zdravotní a.s. okamžitě obnoví jednání o možném převzetí Lužické nemocnice.“ Kromě toho hejtmana vyzývá, aby krajské nemocnice Rumburku personálně vypomohly: „Vlastní personální zabezpečení Lužické nemocnice kvůli vyčerpání a vážným zdravotním obtížím několika lékařů neodpovídá požadavkům právních předpisů a zároveň fakticky neumožňuje zajistit provoz akutní lůžkové péče v oborech interna a chirurgie.“

Portál OZdravotnictvi.cz zjišťuje reakci vedení Ústecké kraje. Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR na svém webu píše, že „má na základě jednání se smluvními partnery plně zajištěnou dostupnost zdravotních služeb pro všechny své pojištěnce ze Šluknovského výběžku.“ Její pojištěnci, kteří potřebují asistenci s vyhledáním poskytovatele, se mohou obrátit na asistenční linku (952 222 228) či napsat pojišťovně e-mail (dostupnost@vzp.cz).

10.2.2020

zdroj: Ozdravotnictví.cz


Další články

Na přehled všech zpráv