Pražští profesionální i dobrovolní hasiči dnes odpoledne zasahovali ve Fakultní nemocnici Bulovka v Libni. Ve druhém patře pavilonu ortopedie hořel ventilátor na oddělení ARO, informoval ČTK mluvčí hasičů Martin Kavka. Mluvčí nemocnice Eva Stolejda Libigerová ČTK řekla, že provoz oddělení ortopedie v budově včetně plánovaných operací není omezený. Několik ležících pacientů z ARO zdravotníci přesunuli na jiná oddělení v nemocnici, z budovy se evakuovalo zhruba sto lidí.

Požár ventilátoru začal likvidovat personál nemocnice pomocí práškového hasicího přístroje, hasiči ho dohasili a odvětrali zakouřené prostory druhého patra. Souběžně evakuovali personál a sedm pacientů ARO na lůžkách. Třem museli hasiči nasadit vyváděcí masky. „Jeden pacient nemohl být evakuován s ohledem na vážný zdravotní stav. Byla mu poskytnuta kyslíková terapie a byl mimo zakouřený prostor,“ uvedl Kavka.

Nemocnice na síti X napsala, že před 14:00 bylo evakuováno ARO kvůli požáru na zdravotnickém zařízení, pacienti byli převezeni na ostatní JIP nemocnice. „Nikdo z pacientů ani personálu oddělení nebyl zraněn. Příčina požáru je v šetření,“ uvedla Bulovka. Výši škody a přesnou příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů, dodal Kavka.

Záchranná služba k nemocnici vyslala inspektora, posádku záchranářů a speciální vůz Fénix, který je schopný v případě evakuace pojmout až tři pacienty včetně lůžek a všeho potřebného, sdělila ČTK Poštová. Nakonec ho ale zdravotníci nevyužili. „Nikoho jsme neošetřovali a zásah byl ukončen bez zranění,“ dodala.

Mluvčí pražské policie Jan Rybanský řekl, že informaci o požáru dostali kolem 13:30. Pomáhali s evakuací, která se týkala asi stovky lidí.

(ČTK)

29.2.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv