Pacienti mohou textovou zprávou nebo elektronickým dotazníkem přístupným přes mobil hodnotit středočeské záchranáře. Ti ročně ošetří zhruba 105.000 lidí. Pacienti mohou vyjádřit svou spokojenost i nespokojenost jednoduchým známkováním jako ve škole, kdy jednička je nejlepší známka a pětka nejhorší. Hodnocení pak přijde rovnou vedení záchranářů. O novince informovala mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Na středočeské záchrance pracuje zhruba 400 záchranářů a stovka kmenových lékařů, služby pokrývají i externisté.

Mobil/ilustrační fotoSlužba funguje odesláním textové zprávy na číslo 720 002 002. Text zprávy musí začínat zkratkou ZZS, následuje známka od pacienta, za ni může pacient, ale třeba i jeho rodina, doplnit další komentář. Druhou možností je elektronický dotazník, který lze otevřít pomocí takzvaného QR kódu. To je speciální čtverečkový kód, který chytrý telefon umí načíst například z letáku. „Velikou výhodou služby je rychlost a jednoduchost, neboť celé hlasování zabere jen pár sekund,“ uvedla mluvčí.

Hodnocení je podle Effenbergerové anonymní a neveřejné. „Zavedení jednoduchého sběru informací nám pomůže najít případné nedostatky v naší práci a věřím, že tato zpětná vazba může motivovat zaměstnance k ještě lepším výkonům, kterých si už teď velice vážím,“ uvedl ředitel středočeské záchranky Martin Houdek.

Ve středních Čechách je 44 stanovišť záchranářů, z toho pět soukromých. Středočeská záchranka je největší v zemi a má nejvíce stanovišť i výjezdových skupin, fungují také dohody s dalšími kraji.

3.10.2015

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv