Tabáková společnost Philip Morris zveřejnila v některých novinách reklamu, která má podpořit její ambici zastavit prodej cigaret v Británii. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Majitel značky Marlboro také uvedl, že kdyby přestal hned cigarety vyrábět, jeho místo na trhu by zaujaly konkurenční firmy.

Cigareta/ilustrační foto

„Naše novoroční předsevzetí: Chceme se vzdát cigaret“, píše se v reklamě, která kuřákům radí navštívit webové stránky s informacemi, jak přestat kouřit, anebo jaké alternativy k tabáku jsou na trhu.

Do vývoje těchto alternativních produktů společnost vložila 2,5 miliardy liber (téměř 72 miliard Kč).

Philip Morris také požádal premiérku Theresu Mayovou o možnost tisknout přímo na krabičky cigaret informace jak přestat kouřit a jak se přeorientovat na alternativy.

Na dotaz, proč firma jednoduše nepřestane cigarety vyrábět, její mluvčí uvedl: „Snažíme se jít cestou bez cigaret tak rychle, jak můžeme. Kdybychom přestali prodávat cigarety už zítra, ostatní by zaujali naše místo,“ řekl BBC mluvčí podniku.

Britští kuřáci si podle něho velmi dobře uvědomují, jaká nebezpečí kouření přináší, a chtějí více informací o možnostech, jak přestat kouřit, nebo čím cigarety nahradit.

Philip Morris nabízí na britském trhu několik alternativ včetně výrobků ze zahřívaného tabáku iQOS. V portfoliu společnosti jsou také elektronické cigarety Nicocig, Vivid a Mesh.

Vloni v červenci přišla britská vláda s plánem snížit do roku 2022 procento kuřáků v populaci z 15,5 procenta na 12 procent, a připravit tak cestu k nekuřácké generaci.

7.1.2018

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv