Po tragické nehodě vlaku a nákladního auta, která se stala ve středu ráno v Dolní Lutyni na Karvinsku, zůstává v nemocnici jedna žena. Je v péči lékařů Městské nemocnice Ostrava. ČTK to potvrdila mluvčí nemocnice Andrea Vojkovská. Ostatní zranění během týdne zdravotnická zařízení opustili a jsou v domácím léčení. Při nehodě zemřel strojvedoucí a zranění utrpělo dalších 20 lidí.

Zraněná je na jednotce intenzivní péče chirurgického oddělení ostravské nemocnice. Její stav je stabilizovaný a není podle mluvčí v ohrožení života.

Nehoda se stala okolo 05:40 v úseku mezi Bohumínem a Dětmarovicemi. Ve vlaku do Prahy bylo sedm desítek lidí. Strojvedoucí zahynul na místě. Zranění utrpělo 20 cestujících. Škoda byla předběžně vyčíslena na 37 milionů korun. Provoz na železničním koridoru mezi Bohumínem a Karvinou, kudy jezdí i vlaky na Slovensko, byl po jedné koleji obnoven v sobotu odpoledne. Vlaky tam jezdí sníženou rychlostí 30 kilometrů v hodině. Pracovníci Správy železnic nyní opravují druhou kolej.

(ČTK)

28.1.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv