Po užití želatinových proužků s obsahem látky HHC musela být mladistvá dívka hospitalizována v nemocnici. Chomutovští kriminalisté, kteří se věci věnovali, případ odložili, protože kanabinoid je v České republice zatím legální. Informovala o tom dnes mluvčí chomutovské policie Pavla Kofrová.

Policie uvedla, že dívka nevěděla o tom, že daná cukrovinka obsahuje HHC, tedy látku, která má povzbuzující účinky. Ve větší dávce může látka vyvolat úzkosti, závratě a další potíže. „Protože tato látka není v rámci legislativy České republiky dosud nijak omezena, doporučujeme rodičům, aby své děti poučili o její nebezpečnosti,“ uvedla policie.

Produkty s obsahem HHC jsou volně dostupné na trhu ve formě gumových bonbonů. Prodávají se nejen v konopných automatech, ale také ve večerkách či on-line, tudíž si je může koupit kdokoliv jakéhokoliv věku, upozornila policie.

Vláda minulý týden souhlasila se zařazením HHC na seznam zakázaných látek poté, co v poslední době skončily po předávkování v nemocnici děti. Nařízení by měla schvalovat tento týden. Produkty s HHC nejsou vedeny jako potraviny. Prodejci produktů s kanabinolem HHC ze dvou asociací se minulý týden rozhodli odstranit ze svých prodejních míst zboží s touto látkou, které se dá jíst.

(ČTK)

12.2.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv