Hlavní město Praha poskytne deset milionů korun z odboru zdravotnictví na modernizaci výjezdové stanice záchranářů na Zbraslavi, schválili to dnes pražští radní na svém jednání. V objektu bude rovněž jednotka sboru dobrovolných hasičů Zbraslav. Stavební úpravy budou stát 27 milionů korun, 15 milionů Kč dá město z dotací a dva miliony korun si městská část Prahy Zbraslav zaplatí z vlastních zdrojů.

Nová výjezdová základna bude ve druhém podlaží rekonstruovaného objektu. V současné době je zpracována studie stavebních úprav vnitřních dispozic. „Předpokládáme, že v průběhu roku 2024 bude vydáno povolení stavby včetně výběru zhotovitele stavebních úprav a zahájeny samotné realizace stavební úprav,“ píše se v dokumentu.

Pražská zdravotnická záchranná služba (ZZS) má nyní 23 základen, z toho šest sdílí s hasiči. Cílem ZZS je podle dřívějších informací základny rozšiřovat i v dalších letech. Nová budova pro záchranáře vyroste v areálu nové hasičské zbrojnice v Argentinské ulici v Praze 7, v plánu jsou také společné základny v Klánovicích, Běchovicích a Modřanech. Pražští záchranáři loni vyjeli ke 135.000 událostem.

(ČTK)

5.2.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv