Praha letos rozdělí na grantech ve zdravotnictví 45 milionů korun a podpoří 152 projektů. Peníze půjdou na zdravotní služby, doplňující služby nebo do oblasti paliativní péče. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Přidělení části grantů musí ještě schválit pražští zastupitelé. Do grantového řízení přihlásili žadatelé 177 projektů za asi 66,89 milionu korun.
Zdravotnictví a peníze/ilustrační foto

Nejvíce peněz půjde na péči o nevyléčitelně nemocné pacienty, a to 16,622 milionu korun. Peníze dostanou žadatelé z řad hospicové i domácí paliativní péče. Na zdravotní služby bude vydáno v rámci 29 žádostí o podporu 10,224 milionu Kč. Finance budou sloužit například na komunitní ošetřovatelství, následnou lůžkovou péči nebo komunitní rehabilitační péči pro lidi s těžkým zdravotním postižením.

Nejvyšší počet projektů, celkem 65 za 8,121 milionu, podpoří magistrát v oblasti doplňujících služeb pro zdravotně postižené a chronicky nemocné. Zahrnují mimo jiné rekondiční aktivity nebo rehabilitace po cévních mozkových příhodách a poškození mozku. Další více než desítka milionů bude dána na podporu programů primární a sekundární prevence, časné rehabilitace nebo podporu zdravého životního stylu a informovanosti.

Radní hlavního města mohou schválit projekty pouze do výše 200.000 korun, zbylé musí projednat zastupitelé. Ti budou na březnovém jednání rozhodovat o projektech za 40,21 milionu korun.

8.3.2018

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv