Společnost Beijing Tong Ren Tang Czech Republic, která provozuje pražskou kliniku čínské medicíny, vlastní už jen Číňané. Na přelomu roku odkoupili 40procentní podíl od firmy Delta Medical Holding, která patří investiční skupině Delta Capital Michaela Brody. V tiskové zprávě o tom informovala společnost Delta Medical Holding. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Čínská vlajka/ilustrační foto

Společný podnik mezi čínskou společností Beijing Tong Ren Tang (BTRT) a českým holdingem Delta Medical Holding, který pomáhal dojednat bývalý premiér Petr Nečas, byl založen v roce 2015. Brodův tým zajistil rozjezd pražské kliniky, a především získal evropskou registraci tří desítek produktů z čínských bylinek jako oficiálních doplňků stravy, píše E15.

„Spolupráce na vstupu a etablování špičkového čínského partnera v oboru tradiční čínské medicíny byla pro nás dobrá zkušenost. Podařilo se nám, za cca dva roky spolupráce realizovat první fázi ve strategii expanze BTRT v Evropě,“ uvedl k prodeji Broda. Firma se nyní po prodeji podílu zaměří na rozvoj aktivit v genetice a spuštění Alzheimer centra v Třebíči. „Budoucnost i nadále vidíme v predikci dědičných chorob a službách, které lékařům a pacientům umožní zpřehlednit a tím správně nastavit množství a kombinace užívaných léků,“ dodala Hana Šmidrkalová, která Delta Medical Holding vede.

Podle informací E15 bude Broda nadále s Tong Ren Tang v Evropě „partnersky a poradensky“ spolupracovat. Firma například zvažuje spojení s lázněmi. „Nákup lázní ve stamilionových hodnotách by nás při čtyřicetiprocentní majetkové účasti nepřiměřeně zatěžoval,“ poznamenal Broda.

Tradiční čínskou medicínou se v Česku zabývá také Fakultní nemocnice Hradec Králové, která se po úspěšném startu ambulance s čínskými specialisty chystá vybudovat se šanghajskou CEFC celý nový pavilon za 270 milionů korun.

6.2.2017

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv