Velká síť lékáren ve Švédsku nebude prodávat kosmetiku proti stárnutí dětem mladším 15 let. Jde o reakci na to, že se na sociálních sítích ve velkém šíří příspěvky propagující používání přípravků, které jsou pro pokožku dětí a dospívajících nevhodné a potenciálně škodlivé. Napsal o tom britský list The Guardian.

Síť lékáren Apotek Hjärtat, která má ve Švédsku asi 390 poboček, nebude prodávat enzymatické peelingy, přípravky s AHA a BHA kyselinami, vitaminem A nebo C zákazníkům mladším 15 let, pokud nebudou mít souhlas rodičů nebo lékařské potvrzení, že takovou péči opravdu potřebují.

Švédská média v poslední době přinášejí zprávy o tom, že děti mladší 13 let projevují nebývalý zájem o přípravky pro péči o pleť. Jeden z řetězců s tímto sortimentem uvedl, že pětina až dvě pětiny zákazníků jsou z této věkové skupiny. The Guardian píše, že podobné případy, kdy už desetileté děti používají drahé přípravky proti stárnutí, jsou i v Británii. Mnoho z těch, kdo navzdory svému věku touží po „mladistvé“ pleti, jsou pod vlivem videí, které vidí například na tiktoku.

Annika Svedbergová, hlavní farmaceutka sítě Apotek Hjärtat řekla, že děti opravdu nepotřebují používat kosmetiku, která například omezuje tvorbu vrásek nebo sjednocuje tón pleti. „V případech, kdy má dítě nějaké kožní onemocnění, třeba atopický ekzém, mohou určité přípravky přispět ke zhoršení stavu nebo obnovení symptomů onemocnění,“ upozorňuje. Věkové omezení na prodej některých přípravků podle Svedbergové přispěje k tomu, že rodiče s dětmi proberou, jak vypadá rozumná péče o pleť, která „vychází z potřeb, a ne z ideálů“.

22.3.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv