Slezská nemocnice v Opavě od dnešního dne zakázala návštěvy hospitalizovaných pacientů. Důvodem je zvýšený výskyt respiračních, zejména chřipkových onemocnění. Zákaz platí až do odvolání na všech odděleních s výjimkou gynekologicko-porodnického oddělení. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Kamila Bindrová.

„Také v našem kraji byl zaznamenán nárůst chřipkových onemocnění, proto po projednání s krajskou hygienickou stanicí vyhlašuje Slezská nemocnice v Opavě od čtvrtka 1. února až do odvolání zákaz návštěv,“ uvedla Bindrová.

Dodala, že výjimka ze zákazu je povolena u nezletilých pacientů, lidí s omezenou svéprávností či pacientů v terminálním stadiu nemoci. Tyto návštěvy však musí dodržovat stanovené podmínky. Nesmí mít příznaky respiračního onemocnění, tedy kašel, rýmu či teplotu. Po celou dobu návštěvy musí mít nos i ústa zakryty respirátorem či rouškou.

Návštěvy jsou omezeny také v některých dalších zdravotnických zařízeních v regionu. Například v krajské nemocnici v Havířově na Karvinsku jsou nyní zakázány na odděleních Anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicína,mezioborové jednotce intenzivní péče a interní JIP. Povoleny mohou být pouze v individuálních případech po dohodě s primářem či jím pověřeným lékařem. Zákaz návštěv platí i v Léčebně dlouhodobě nemocných ve Vítkově na Opavsku.

Počet nemocných s respiračními infekcemi v Moravskoslezském kraji v posledních týdnech rostl. V minulém týdnu to byl nárůst o 27 procent. Na 100.000 obyvatel připadalo 1900 nemocných, o týden dřív jich bylo 1494. Nejvyšší nemocnost byla na Opavsku. Aktuální data za tento týden hygienici zveřejní v pátek.

(ČTK)

1.2.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv