Nezisková organizace Život dětem dnes zahájí podzimní sbírku Srdíčkové dny. Na podporu vážně nemocných dětí, které jsou odkázané na péči svého okolí, mohou lidé koupí srdíček a magnetek přispět do pátku 23. září. Celorepubliková sbírka Srdíčkové dny se opakuje třikrát do roka, vedle podzimu na jaře a v zimě.
Zdraví /ilustrační foto

„Tváří našich podzimních Srdíčkových dnů je pětiletá Andrejka, která se sice narodila jako zdravé miminko, ale záhy u ní lékaři zjistili vážné metabolické onemocnění centrálního nervového systému. Vinou nemoci špatně vidí a chodí, je velmi brzy unavená a trpí epileptickými záchvaty,“ uvedla ředitelka organizace Život dětem Maria Křepelková. Na onemocnění podle ní doposud neexistuje léčba a léky pouze mírní jeho příznaky.

Obecně prospěšná společnost Život dětem od roku 2000 prodejem předmětů v Srdíčkových dnech a od dárců získala 178,7 milionu korun. Za vybrané peníze se pro nemocné a handicapované děti z celého Česka kupuje zdravotní a jiné vybavení, například zdravotní kočárky, invalidní vozíky nebo rehabilitační pomůcky

19.9.2016

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv