Přestřihnout pásku na slavnostním otevření gynekologicko-porodnického oddělení po boku fotografky Sáry Saudkové a prohlídka areálu Thomayerovy nemocnice v návaznosti na budoucí strategickou investici státu v podobě výstavby centrálního urgentního příjmu, taková byla návštěva ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka v Thomayerově nemocnici. Při své návštěvě našeho zdravotnického zařízení se ministr rovněž seznámil s novým vedením, které nastoupilo v polovině loňského roku.
Urgentni-prijem-TN

Rekonstrukce porodnice proběhla jak z prostředků ministerstva zdravotnictví, tak z vlastních prostředků nemocnice. Celkové náklady činily zhruba 30 milionů korun. Nově se otevřelo 20 lůžek pro období šestinedělí a 24 pooperačních gynekologických lůžek. „Modernizace gynekologicko-porodnického a novorozeneckého oddělení přinese výrazné zvýšení komfortu rodiček a jejich novorozených dětí, ale i žen po gynekologických zákrocích,“ říká ředitel Thomayerovy nemocnice doc. Zdeněk Beneš s tím, že rekonstrukce výrazně zlepšuje pracovní podmínky pro personál oddělení. Ročně se v naší nemocnici narodí zhruba 2000 dětí a v rámci gynekologicko-porodnického oddělení proběhne na 7000 specializovaných vyšetření. Thomayerova nemocnice je rovněž nositelkou titulu Baby Friendly Hospital, který garantuje přátelské prostředí jak pro matku, tak pro dítě. Naše nemocnice také úzce spolupracuje s Laktační ligou. Vybavení místnosti pro kojící matky poskytla sponzorsky společnost Medela AG. Samotnou rekonstrukci pavilonu provedla stavební společnost Swietelsky.

Dalším bodem programu ministra zdravotnictví byla prohlídka areálu Thomayerovy nemocnice včetně místa, kde by měl během několika let vyrůst zbrusu nový pavilon centrálního urgentního příjmu (viz vizualizace v příloze), který Thomayerově nemocnici, která má pavilonové uspořádání, citelně chybí. Jedná se navíc o vládou schválenou strategickou investici, jejíž výstavba vyjde zhruba na 800 milionů korun. „Jako lékař velice silně vnímám, jak důležité je pro psychiku pacientů prostředí, ve kterém jsou ošetřováni, a pro práci zdravotníků co možná nejmodernější vybavení. Proto mezi mé priority patří zajistit peníze na to, aby nám české nemocnice přestaly padat na hlavu,“ řekl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Předpokládá se, že nový centrální příjem bude schopen ošetřit 120 až 250 akutních pacientů denně a přijede kolem 70 vozů zdravotnické záchranné služby. „Tato stavba přinese zkvalitnění péče nemocnice a velmi zvýší komfort všech pacientů,“ říká ředitel nemocnice doc. Zdeněk Beneš. Celý areál Thomayerovy nemocnice, který vznikl v letech 1926 – 1928, je památkově chráněným. Vedení nemocnice tedy muselo výstavbu centrálního příjmu pečlivě konzultovat s památkáři.

11.3.2016

zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR


Další články

Na přehled všech zpráv