Třeboňské společnosti Lázně Aurora a Bertiny lázně od ledna vytvoří jeden subjekt. Fúzí vznikne společnost s názvem Slatinné lázně Třeboň. Město, které je vlastníkem lázní, si od fúze slibuje efektivnější řízení podniku. O fúzi informovala mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová. Uvedla, že příprava fúze trvala déle než rok.

„Od nové situace si slibujeme zejména zefektivnění některých procesů, snazší řízení v oblasti personální a též určité ekonomické úspory. Lázně jsou největším zaměstnavatelem na Třeboňsku, jsou zásadním majetkem města a zcela jistě neuvažujeme o jejich prodeji či pronájmu,“ řekla třeboňská starostka Terezie Jenisová.

Do budoucna zůstane zachován název obou lázeňských domů. To znamená, že klienti budou nadále využívat Bertiny lázně i Auroru. „Fúze kromě jiného umožní například pružně nabízet pobyty dle volných kapacit rovněž klientům zdravotních pojišťoven v jedněch nebo druhých lázních, což nebylo s ohledem na samostatné subjekty doposud možné. Přínosem bude rovněž sjednocení nabídky služeb. Například Bertiny lázně nabídnou v příštím roce samoplátcům v ceně pobytu bazén a další wellness zařízení. Doposud to bylo výsadou pouze Lázní Aurora,“ uvedl jednatel společnosti Slatinné lázně Třeboň Milan Kramárik.

Třeboňské Bertiny lázně i Lázně Aurora se zaměřují na léčbu pohybového aparátu především pomocí slatinné koupele a zábalů. Stejné služby budou nabízet i po fúzi. Patří mezi nejnavštěvovanější zařízení svého druhu v Česku. Lázně v Třeboni každoročně navštíví asi 30.000 hostů.

29.12.2016

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv