Uherskohradišťská nemocnice má sedm nových sanitek. Do provozu budou uvedeny na začátku dubna, sdělila dnes mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková. Dopravní zdravotní služba má 19 sanitek, dalších šest vozidel slouží k převozu pacientů v areálu nemocnice. Nemocnice letos do obměny vozového parku investovala z vlastního rozpočtu více než 12 milionů korun.

„Ročně uskutečníme více než 40 tisíc převozů mimo nemocnici, přičemž každé vozidlo má průměrný měsíční nájezd kolem 3000 kilometrů. V poslední době byla nejdelší jízdou cesta do Karlových Varů, standardně převážíme pacienty do Prahy, Brna, Ostravy či Olomouce,“ uvedl vedoucí dopravní služby Vlastislav Blizňák.

Nové vozy jsou vybavené zdravotní transportní technikou, transportními nosítky a křesly s pásovým systémem. „Přepravovaní klienti jistě ocení anatomicky tvarované pohodlné sedačky, při delších trasách je možné na přání pacienta sledovat oblíbené pořady v minitelevizi, odreagovat se při poslechu hudby či se připojit na wi-fi,“ uvedl Blizňák.

„Sanitky budou sloužit pro převoz pacientů k ambulantním vyšetřením do nemocnice nebo po propuštění domů. Využití najdou také u dálkových převozů na specializovaná vyšetření do fakultních nemocnic, center nebo do lázní,“ uvedl předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

K přepravě hrazené ze zdravotního pojištění musí mít pacienti dokument, který jim předepisuje obvodní či ošetřující lékař. „Služby dopravní služby však mohou využít i klienti bez nároku na bezplatný převoz, a to za smluvní ceny,“ uvedla mluvčí.

(ČTK)

26.3.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv