Za účasti více než stovky firem dnes v Brně začíná mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie Opta. Kromě novinek ve výrobě brýlí a kontaktních čoček nebo ve vyšetřování pacientů je opět k vidění i výstava historických brýlí. Veletrh se koná v pavilonu V brněnského výstaviště. Končí 10. března.

Veletrh je otevřený dnes a v sobotu od 09:00 do 19:00 a v neděli už pouze do 12:00. Na Optě letos vystavují i největší firmy z oboru. Nejlepší exponáty pak budou soutěžit o ceny v soutěži Top Opta, v níž se představují inovativní věci.

Výstava historických brýlí v letošním ročníku akce ukáže modely z Československa z 20. století. Expozici s názvem Design brýlí v Československu připravují Veletrhy Brno se Společenstvem českých optiků a optometristů, Ondřejem Vicenou a Michalem Pavlátem.

Část doprovodného programu bude podle mluvčí Opty Markéty Lipovské zaměřena na práci českého vědce a vynálezce měkkých kontaktních čoček Otto Wichterleho. Zájemci uvidí přednášku, film a expozici zachycující ukázky z historie výroby hydrogelových kontaktních čoček.

(ČTK)

8.3.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv