Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZPMV) otevírá pro všechny své klienty další možnost léčby na dálku, a to prostřednictvím Virtuální kliniky EUC. Tato klinika poskytuje plnohodnotnou zdravotní péči vzdáleným způsobem. V současné situaci tím zvyšuje bezpečí a pohodlí pro pacienty i lékaře. 


Lékaři ordinují ve Virtuální klinice na www.virtualniklinika.cz od pondělí do pátku od 8.00 – 18.00 hod. Pacient tak může konzultovat s lékařem svůj akutní i chronický zdravotní problém z domova přes internet. Lékař odpoví v rámci ordinačních hodin obvykle do 60 minut. Tímto způsobem je možné vyřešit zhruba 60 % potíží.Po vyplnění dotazníku s anamnézou vyhodnotí lékař příznaky, spojí se s pacientem a navrhne vhodný léčebný plán. Takto lze vystavit i e-recept, žádanku nebo e-neschopenku. V případě, že je nutná osobní návštěva lékaře, objedná pacienta k dalším vyšetřením. Tato forma vyšetření je po dobu trvání nouzového stavu hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění.


„Kromě toho, že všichni čelíme ohrožení koronavirem, je ve společnosti velké množství obyvatel s chronickými nemocemi, onkologických pacientů, či lidí s jinými potížemi. A těm musíme zajistit dostupnou lékařskou péči i v době epidemie, kdy se provoz řady ordinací omezuje. Využití kapacity Virtuální kliniky EUC a jejích 26 zdravotnických zařízení je podle nás efektivní a smysluplné řešení, kterým rozšiřujeme nabídku služeb pojištěncům,“ říká generální ředitel ZPMV David Kostka. Ten dále připomíná, že již delší dobu funguje také nonstop bezplatná služba Lékař na telefonu, kde mohou klienti pojišťovny konzultovat svůj zdravotní stav a pokládat i otázky týkající se koronaviru.


Václav Vachta, generální ředitel zdravotnické skupiny EUC, dodává, že díky Virtuální klinice EUC jsou schopni se postarat o pacienty, kteří volají na přetížené informační linky. Tím jim odlehčí a pomohou pacientům, kteří potřebují řešit i jiný zdravotní problém než obtíže související s koronavirem. EUC se inspirovalo ve Švédsku, které má s distanční medicínou velké zkušenosti.

4.4.2020

zdroj: Ozdravotnictví.cz


Další články

Na přehled všech zpráv