Sněmovní zdravotnický výbor dnes podpořil návrh rozpočtu ministerstva zdravotnictví pro příští rok s některými úpravami. Doporučil přidat peníze Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví a na programy ochrany zdraví v celkovém objemu 57 milionů korun.

Peníze/ilustrační foto

Ministerstvo má příští rok hospodařit s částkou 6,8 miliardy korun. Na letošní rok to je podle schváleného rozpočtu 6,81 miliardy. Vládní předloha předpokládá, že se ministerstvu zvýší z letošních asi 870 milionů na 2,56 miliardy korun příjmy, a to i díky jednorázovému převodu 1,7 miliardy korun z lékového ústavu.

Navýšení peněž pro vzdělávací institut o 25 milionů korun prosadili lidovec Ludvík Hovorka s Jaroslavem Krákorou (ČSSD). „Chaos ve vzdělávání lékařů je obrovský,“ podpořil návrh i další sociální demokrat Jiří Koskuba. Dalších deset milionů navíc by mělo podle Hovorkova návrhu jít na nové vzdělávací programy.

Peníze poslanci doporučili přidat na návrh Hovorky třeba taky na prevenci HIV/AIDS, na projekty podpory zdraví a rozvoj krajských hygienických stanic. Jde o částky řádově v milionech korun.

Návrh rozpočtu předpokládá, že na investice půjde 1,37 miliardy korun. Proti letošku jde o snížení z 1,53 miliardy. Naopak z 1,33 na 1,48 miliardy korun mají vzrůst výdaje na výzkum a vývoj.

12.11.2014

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv