Záchranáři v Jihomoravském kraji ošetřili od pondělního podvečera asi 25 lidí po pádu na náledí, nejvíce jich bylo do pondělní půlnoci. ČTK to dnes řekla jejich mluvčí Michaela Bothová. Podle ní mají lidé úrazy rukou, nohou, ale také hlavy nebo žeber. Část z nich skončila v nemocnici.

Výjezdy k pádům na ledu evidují záchranáři zhruba od pondělních 18:00. „Do půlnoci šlo o necelé dvě desítky lidí. Poté začaly výjezdy v ranní hodinách, těch bylo asi šest,“ uvedla mluvčí. Šlo především o zranění rukou a nohou, také hlavy, kyčle, bolesti zad. „Ranní výjezdy se týkaly například Hodonínska, Znojemska či Břeclavska,“ uvedla mluvčí.

Doplnila, že záchranáři sami měli v některých oblastech k pacientům problém se vůbec dostat. Silnice byly v některých lokalitách neošetřené, zledovatělé. Například v okolí Tišnova.

Záchranáři také v souvislosti s ledovkou vyjížděli v noci ke dvěma nehodám, zranění ale nebyla nijak vážná. Jednoho pacienta záchranáři ošetřili na místě, jednoho s lehkým zraněním převezli do nemocnice.

Ledovka na jihu Moravy komplikuje dopravu, nehod se staly desítky. V Brně kvůli poškození trolejového vedení nejezdí v některých úsecích tramvaje, v kraji jsou zpožděné autobusové spoje a některé ani nevyjely.

(ČTK)

23.1.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv