Lidé v Česku mohou ode dneška do pátku podpořit rodiny s vážně nemocnými dětmi při sbírce Srdíčkové dny. Během ní si budou v ulicích měst moci koupit od dobrovolníků sbírkové předměty. Zájemci mohou přispět i zasláním dárcovské SMS zprávy nebo určité částky na účet či koupením sbírkových předmětů na internetu. O tom informovali zástupci pořádající organizace Život dětem.

Tváří letošní jarní části sbírky je malá Emma, která trpí Ohtaharovým syndromem poškozujícím mozek. „Její maminka shání peníze, aby s dcerou mohla docházet na pravidelné rehabilitace, které jí velmi pomáhají. (…) Speciální rehabilitace jsou drahé a zdravotní pojišťovny je nehradí,“ uvedla ředitelka organizace Maria Křepelková.

Peníze vybrané při sbírce podle organizátorů pomohou nejen nemocné dívce, ale i dalším nemocným dětem.

V případě, že lidé dobrovolníky v ulicích nepotkají a chtějí přispět, mohou zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZIVODETEM30,60,90 nebo 180 na číslo 87777. Libovolný příspěvek lze také zaslat na sbírkový účet účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1243. Podrobné informace ke sbírce a možnostem pomoci jsou na webu organizace Život dětem.

Společnost pomáhá dětem v obtížné životní situaci od roku 2000 a Srdíčkové dny pořádá třikrát ročně – na jaře, na podzim a v zimě. Peníze shromažďuje také v dalších dobročinných projektech. Dosud organizace podle svého webu poskytla přes 6500 darů za více než 416 milionů korun. Víc než polovinu dostali jednotlivci, další peníze převzaly nemocnice a dětská zařízení.

(ČTK)

15.4.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv