Po necelých 18 měsících v čele Roche ČR odchází Christiane Hamacher. Podle oficiální zprávy povýšila a bude od 1. října 2016 řídit v rámci Roche region Asia Pacific. Kdo ji nahradí v čelé české pobočky, zatím není známo, řízením je pověřena Sigrid Koeth, finanční ředitelka společnosti Roche ČR.

Christiane Hamacher

Christiane Hamacher

 

Působí to tedy jako velký úspěch manažerky jedné z top světových farmaceutických firem po relativně krátkém angažmá na českém trhu. Takto rychlý přesun navíc není v prostředí mezinárodních firem obvyklý, ale dle oficiálního vyjádření Roche v Česku úspěšně zavedla novou firemní kulturu a filozofii, měla vynikající obchodní výsledky a po vedení norské a české pobočky se tak přesouvá na významnější regionální pozici.

Reakce na působení Ch. Hamacher jsou ovšem rozporuplné. Kromě odchodu více jak poloviny zaměstnanců v posledním roce přichází kritika změn i od některých lékařů a pacientů, kteří zaznamenali ochladnutí vztahů od místní pobočky světového farmaceutického giganta. To se projevilo zejména menší odbornou podporou, díky které byla společnost Roche v Česku oceňována. Příkladem je absence nového obsahu na portálu MojeMedicína.cz.

Obchodní úspěchy je v současnosti složité hodnotit. V posledním hospodářském roce měla dle výroční zprávy klíčová farmaceutická divize tržby 3,3 mld. Kč, což je nárůst o 14 % oproti 2014. Je ale otázka, zda se nejedná o výsledek setrvačnosti smluv uzavřených předchozím vedením. Zajímavý je ale propad zisku o 46 % na 51 mil. Kč oproti 95 mil. Kč v roce 2014. Výsledky za rok 2016 roku se dozvíme až ke konci června 2017.

https://apotheekpillen.nl
15.9.2016

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv